Автоматско намалување цевка машина - Кина Тијанџин Surfery технологија
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Автоматско намалување цевка машина

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација:

  (1) на оваа машина може да се користи за да се намали или да се прошири на цевката и да прават други калапи.

  (2) конструкција на машината е компактен и здрав. Се усвојува хидраулична моќност, стабилна работа, висок принос, ниска вибрација и низок шум.

   (3) Машината може да се примени на производот врска цевка, цевка автомобилски масло, воздух цевка, водовод, разни форми на заедничките делови на цевки за климатизација.

   (4) Посебни услови можат да бидат задоволни: должина на машината и должината на цевката може да се изменуваат во согласност со барањата на клиентите.

   (5) Прекрасен изглед, висока практичност, и едноставна операција.

   

  Технички параметри:

  големина на опрема 1800 * 1200 * 700mm
  вкупна моќност 4kW
  Напон 380V
  Извор на енергија притисок на маслото
  притисок 14 Mpa
  График Тоа може да биде врз основа на барањата на клиентите
  спектар обработка φ10-φ100 mm
  Енергетска ефикасност 10 пати mm

 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  
  WhatsApp Online Chat !