Конзола Хидраулични удирање машина - Кина Тијанџин Surfery технологија
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Конзола Хидраулични удирање машина

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација:

   (1) Машината е едноставна структура, ниска цена на производство и прифаќа хидраулични технологија.

   (2) Употребата на притисок олеснување коло обезбедува ниско ниво на бучава и ја намалува потрошувачката на енергија за време на мирување.

   (3) Врз основа на различни модели, цилиндар мозочен удар, брзина и притисок може да се прилагоди.

   (4) Сите заварување челик, стабилни перформанси, долг водич железнички патување до 500 mm.

   (5) Можете да ги користите вашите раце или нога за да се контролира за да се обезбеди безбедност.

   

  Технички параметри:

  големина на опрема 2300 * 1200 * 1200mm
  вкупна моќност 5.5kw
  Напон  380V
  График  500mm
  притисок  30-120 т
  тежина на машината 1200 kg

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !