двојна машина за сечење цевки - Кина Тијанџин Surfery технологија
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

машина за сечење двојно цевка

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација:

  ( 1)  Билатерална и двонасочна прстиња се направи парче мазна , и направи намалување на цевките мазна и без burrs.

    (2) Раководителот може да се прилагоди лево и десно да се намали или слот, па аголот на намалување е точно, како и поврзување на цевката е совршен.

   (3) водење на системот за ладење за да се обезбеди живот на пилата, и да се направи површината на сечење мазна.

   

  Технички параметри:

  максимална сечење надворешен дијаметар * дебелина цевка 100 * 6
  Минимална сечење надворешен дијаметар * дебелина цевка 5 * 10
  должина еден извор во согласност со барањата на клиентите
  главниот мотор  7 kW
  вретено брзина Rpm 84/42 стандард
  Големината на машина 1000 * 2000 * 800 mm
  Тежина на машина 1500 kg

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !