Дуплекс сечење агол машина - Кина Тијанџин Surfery технологија
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Дуплекс агол машина за сечење

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Големина на опрема (мм) 750 * 2300 * 1800
  Вкупна моќност (kW) 5.5
  Се применува моќ напон (V) 380
  дијаметар опсег цевка (mm) 8-100
  опсег цевка должина (mm) 350-2000
  Агол (°) 0-120
  Хидрауличен притисок (АПМ) 0-7
  Тежина (кг) 1600


  спецификација:

   

  * The machine is designed with the new precision bearing and the guide is linear, so the accuracy is further improved.

  * Using PLC control system, convenient operation, more stable performance.

  * We could add some function such as punching, rectangular shaped angle cutting according to customer’s requirements

  * The range of Hydraulic cutting angle is 0 ° – 120 °, any adjustment in the angle range is viable

  * The angle of the cutting is standard, and the pipe could be joined seamless.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !