Четири колона хидраулични удирање машина - Кина Тијанџин Surfery технологија
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Четири колона хидраулични удирање машина

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација:

  (1) Употребата на цилиндар компоненти, електромагнетниот вентил како компонента контрола, е поедноставна структура, ниска стапка на неуспех, висока безбедност, ниски трошоци за одржување, и лесно одржување.

   (2) Дејството на електромагнетниот вентил е под контрола на ножен прекинувач за контрола на работењето и да се врати на цилиндарот.

   (3) на машина може да се изменуваат, хидраулични машини излез спектар 3T / 5T / 10т / 15T / 30T / 50T / 100t, достапни за корисниците да одберат.

   (4) структура Четирицифрена колона, економски, ниско ниво на бучава, едноставен и лесен за ракување.

   

  Технички параметри:

  големина на опрема  600 * 1200 * 800mm
  вкупна моќност  5.5kw
  Напон  380V
  График  400mm
  притисок 30-100 т
  Тежина  1000kg

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !