Сечење со плазма цевка машина - Кина Тијанџин Surfery технологија
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Сечење со плазма машина цевка

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација

  ( 1) Употребата на stepless  брзина на возење за да се обезбеди стабилност на дискот.

   (2) Повеќе безбедно, побрзо брзина на обработка, полесно работење.

   (3) Автоматски стега, автоматско позиционирање, автоматско сечење.

  (4) од најголемите предности на машината: ниска цена, без деформација, не баговите, не burrs.

  Технички параметри:

  големина на опрема Mm 1800 * 600 * 800
  вкупна моќност  1,6 kW
  Напон  380 V
  надворешен дијаметар  10-100 mm
  дебелина цевка 0,2-0,7 mm
  помошната 0,6 MPa

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !