Заокружување машина - Кина Тијанџин Surfery технологија
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

заокружување машина

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација:

  ( 1) Комплетна механички пренос, компактен механизам и висока сигурност.

  ( 2)  Седум превртувањето диск, не се лизга, тенкоѕидните материјал може исто така да биде свиткано.

  ( 3) ролки на двете страни се асиметрично дистрибуирана, намалување на директно делови, хранење уреди, уреди за безбедност, како и високо безбедносни фактори.

  ( 4) Машината има стабилен пренос, лесен за ракување и висока ефикасност.

  ( 5) кога се промени на мувла, машината може да ги обработува различни метални материјали, како што се под агол од челик , кружни цевки и други материјали.

   (6) Оваа машина може појас голем радиус материјали, што е неопходен додаток за една глава и двојно главата свиткување машини.

   (7) Оваа машина е погодна за средни и големи производство, со голема брзина и висока ефикасност.

  Технички параметри:

  големина на опрема 1500 * 800 * 1500mm
  моќност на мотор 4kW
  Напон 380V
  радиус Bend 125-1000mm
  брзината хранење 300мм / 1.5-5s
  тежина на машината 800kg

 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  
  WhatsApp Online Chat !