Нерѓосувачки челик машина за сечење цевки - Кина Тијанџин Surfery технологија
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Нерѓосувачки челик машина за сечење цевка

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација

  (1) Специјално дизајнирани за тенкоѕидните цевка од нерѓосувачки челик, млазницата на цевката не burrs и не се деформира.

  (2) Автоматско стега, автоматско позиционирање, автоматско сечење.

  (3) рачно, полуавтоматски, автоматски режим, може да биде избран.

  (4) Долг алатка и ниска цена.

   

  Технички параметри:

  големина на опрема Mm 1800 * 600 * 800
  вкупна моќност  1,6 kW
  Напон  380 V
  надворешен дијаметар  10-100 mm
  дебелина цевка 0,2-0,7 mm
  помошната 0,6 MPa

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !